Jaki skuteczny nawóz do trawy wybrać?

nawożenie trawnika

Wypielęgnowany, zdrowy, zadbany trawnik wpływa na wygląd na całego ogrodu. Jest doskonałym tłem dla drzew i rabat bylinowych. Dom otoczony zielenią prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jednak stworzenie zadbanej kompozycji roślinnej wymaga czasu oraz odpowiednich narzędzi i środków. Jednym z nieodzownych preparatów jest nawóz do trawy. Sprawdź, jaki wybrać i jak go stosować.

Jaki nawóz do trawy wybrać?

Aby trawnik był gęsty, zielony i jednorodny, należy regularnie zasilać go w składniki odżywcze. Najlepszym sposobem na ich dostarczenie jest stosowanie nawozów do trawy. Są do zbilansowane preparaty, zawierające azot, fosfor, potas i wapń oraz mikroskładniki, takie jak magnez, bor, miedź, czy żelazo. Najlepiej, jeśli przed zakupem nawozu do trawy sprawdzisz odczyn pH ziemi. Najlepsze jest podłoże lekko kwaśne, o pH zawierającym się w przedziale od 5,5 do 6,5. Jeśli odczyn jest wyższy, zasadowy, korzystne będzie użycie granulatu zawierającego siarkę. Natomiast przy niższych wartościach, poniżej 5 pH, zaleca się wybranie środków zawierających wapń, ponieważ zmniejszają one kwasowość gleby. Korzystając z profesjonalnych nawozów do trawy, masz pewność właściwego doboru proporcji.

Jak stosować nawóz do trawy?

Podczas stosowania nawozu do trawy musisz zadbać o to, aby równomiernie rozmieścić go na całej przestrzeni. Najlepiej używać ręcznych lub jeżdżących na kółkach siewników, które pomagają precyzyjnie dawkować preparat. Dzięki temu unikniesz spalenia trawy w miejscach pokrytych zbyt dużą ilością mieszanki lub powstawania niejednolitego wybarwienia źdźbeł. Nawożenie należy przeprowadzać trzy razy w sezonie: wczesną wiosną, w czerwcu oraz w połowie sierpnia. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru nawozu, skonsultuj się z pracownikiem sklepu ogrodniczego agroogrod.com.